990 TL ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik ve Güvenlik  

Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak, kişisel bilgilerin gizliliği ve korunması ilkesine bağlıdır. Bu bildirimde, web sitemizi ziyaret ettiğinizde kişisel bilgilerinizi korumak için gerçekleştirdiğimiz adımlar ayrıntılarıyla açıklanmaktadır. Topladığımız kişisel bilgiler, bu bilgilerin hangi amaçla kullanıldığı ve bunları kullanımımızla ilgili sizin yaptığınız seçimler anlatılmaktadır. Kişisel bilgilerinizi korumak üzere gerçekleştirdiğimiz adımlar ve kişisel bilgilerinizi nasıl gözden geçirip düzelteceğiniz de bu bildirim kapsamındadır. Web sitemize erişmekle söz konusu bilgilerin toplanmasını ve bu gizlilik bildiriminde açıklanan kullanım biçimlerini kabul etmiş olursunuz.

Doğrudan Sizden Edindiğimiz Bilgiler  

Genel olarak Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’a ait web sitesini herhangi bir kişisel bilgi girmeden ziyaret edebilirsiniz. Bazı sayfalarda belirli bir hizmetin sunulması veya istediğiniz işlemin gerçekleştirilmesi için kişisel bilgilerinizi sağlamanız istenebilir. Toplanan kişisel bilgiler aşağıdakileri içerebilir; adınız, unvanınız, şirket/organizasyon adı, e-posta adresiniz, telefon ve faks numaralarınız ve açık posta adresiniz gibi iletişim bilgileri, şirketiniz ve iş tanımınızla ilgili bilgiler, belirli teknolojilere ilişkin bilgilerin aktarılabilmesi için ilgili ihracat kontrol yönetmeliklerine uygunluğunuza karar verebilmemize olanak sağlayan milliyet ve yaşadığınız ülke gibi bilgiler; oturum açma ve teknik bilgiler gibi web sitelerimizi kullanmanızı özelleştirmek ve kolaylaştırmak için yararlanılacak bilgiler; ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında gereksinimlerinize en uygun ürünleri ve hizmetleri belirlememize yardımcı olacak bilgiler; olay kayıt bilgileri ve web sitelerimizle ve genel olarak ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında sağlayacağınız geri bildirimleriniz.  Bu bilgileri vermeniz zorunlu değildir; ancak bilgileri vermediğiniz durumlarda istemiş olduğunuz hizmeti sağlayamayabilir veya işlemi yapamayabiliriz. 

Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler 

Görüntülediğiniz sayfalar, aktarılan bayt miktarı, tıkladığınız bağlantılar, eriştiğiniz malzemeler ve www.virakitap.com sitesinde gerçekleştirdiğiniz diğer işlemler ile ilgili bilgiler tarafımızdan toplanmaktadır. Kullanıcı kimliğiyle girdiğiniz sitelerde ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili olası ilginizi belirlemek üzere bu bilgileri kimliğinizle ilişkilendirebiliriz. Internet Protokolü (IP) adresiniz, tarayıcı türünüz, yetenekleri ve dili, işletim sisteminiz, siteye erişim tarihi ve saati, sitemize hangi web sitesinden eriştiğiniz gibi tarayıcınızın ziyaret edilen her web sitesine gönderdiği bazı standart bilgiler de toplanmaktadır. Bütün bu bilgiler kimliğinizle ilişkilendirilmez. 

Web Sitesinin Geliştirmesi

Kişisel bilgilerinizi, web sitemiz ve Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak ürünleri veya hizmetleriyle ilgili geliştirmeler veya aynı bilgileri tekrar tekrar girmenizi önleyerek web sitelerimizin kullanımını kolaylaştırmak ya da siteleri özel tercihlerinize
ve ilgilerinize göre özelleştirmek için kullanabiliriz. 


İletişim

Tarafınızdan izin almak kaydıyla, web sitelerimizden topladığımız kişisel bilgilerinizi, Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’ın sunduğu ürün ve hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek üzere kullanabiliriz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili olarak tarafınızla iletişim kurmak amacıyla kullanılabilecek bilgiler toplanırken her zaman için bu tür iletişimi istememe seçeneğiniz bulunacaktır. Ayrıca, gönderdiğimiz her e-postada, bu tür iletişimi almayı durdurmanıza olanak sağlayan bir abonelik iptali bağlantısı da olacaktır. Aboneliği sonlandırmayı seçmeniz durumunda 10 iş günü içerisinde ilgili listeden çıkarılırsınız. 

İş Başvuruları

İş başvuruları veya araştırmalarıyla ilgili olarak info@virakitap.com’a göndereceğiniz özgeçmişiniz gibi kendinizle ilgili bilgiler sağlamanız gerekebilir. Bu tür bilgiler işe almayla ilgili olarak Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak ile denetimi altındaki alt ve yan kuruluşlarında kullanılabilir. Tarafınızdan aksi istenmedikçe bu bilgiler daha sonra da kullanılmak üzere saklanır. 

Kişisel Bilgilerin Açıklanması

Aşağıda belirtilen durumlar dışında web sitelerimiz üzerinden Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’a sağladığınız kişisel bilgileriniz izniniz olmadan Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak ile denetimi altındaki alt ve yan kuruluşları dışındakilerle paylaşılmayacaktır. 

Hizmet Sağlayıcılara Açıklanması

Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak kendi adına hizmet sağlamak üzere web sitelerinin barındırılması, bilgilerin gönderilmesi, işlemlerin gerçekleştirilmesi ve web sitelerinin analiz edilmesi gibi hizmetlerin verilmesi için diğer şirketlerle anlaşmalar yapar. Bu şirketlere kişisel bilgilerinizin yalnızca söz konusu hizmetlerin gerçekleştirilmesi için gereksinim duydukları ögeleri verilir. Bu şirketlerin ve çalışanlarının kişisel bilgilerinizi başka amaçlar için kullanmaları yasaktır. 

İşlemlerle İlgili Olarak Açıklanması

Bazı işlemlerle ilgili olarak kişisel bilgilerinizin tamamını veya bir kısmını, işlemin gerçekleştirilmesi sürecinde yer alan finansal şirketlere, devlet kurumlarına, nakliye şirketlerine veya posta hizmetlerine açıklayabiliriz.

Şirket Satın Almaları veya Satılmalarıyla İlgili Olarak Açıklanması

Stratejik veya diğer iş nedenleriyle Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’ın kimi ülkelerde işletmeleri satma, satın alma, birleştirme veya yeniden düzenleme kararı aldığı durumlar olabilir. Bu tür işlemler, kişisel bilgilerinizin olası veya gerçek alıcılara açıklanmasını veya diğer satıcılardan alınmasını gerektirebilir. Bu tür işlemlerde söz konusu bilgilerin uygun biçimde korunmasının sağlanması Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’ın ilkelerdendir.

Diğer Nedenlerle Açıklanması

Kişisel bilgiler yasaların gerektirdiği durumlarda ya da haklarımızın ve varlıklarımızın savunulması amacıyla istenilen yasal işlemleri gerçekleştirmek veya acil durumlarda herhangi bir kişinin kişisel güvenliğini korumak amacıyla yasal gereksinimlere uyma iyi niyetinin sonucunda açıklanabilir. 

Güvenlik

Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak kişisel bilgilerinizin korunması ilkesine bağlıdır. Kişisel bilgilerinizi izinsiz erişime, kullanmaya ya da açıklamaya karşı korumak üzere çeşitli güvenlik teknolojileri ve yöntemleri kullanmaktayız. Ancak oturum açtığınız sitelerde parolanızın güvenliğinin sağlanması ve bu bilginin diğer kişilere açıklanmaması sizin sorumluluğunuzdadır. 

Kişisel Bilgilerin Uluslararası Biçimde Aktarımına İzin Verme

Web sitelerimizden elde edilen kişisel bilgiler, Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’ın veya alt ve yan kuruluşlarının ya da temsilcilerinin bulunduğu diğer ülkelere gönderilebilir. Bu bilgileri orada depolayabilir veya işleyebiliriz. Her ne kadar bu ülkelerdeki kişisel bilgi koruyucu yasalar, yaşadığınız yerden farklılıklar gösterebilirse de, gizliliğinizin korunmasını sağlamak amacıyla olası her türlü önlem alınmaktadır. Web sitelerimizi kullanarak ve bilgilerinizi sağlayarak, bilgilerin yaşadığını ülkenin dışına aktarılmasını kabul etmiş olursunuz.

Çocuklarla İlgili Bilgiler

Atakent Kitap Kırtasiye Oyuncak’ın  hedef kitlesi çocuklar değildir ve bu nedenle bilerek çocuklardan veya çocuklarla ilgili bilgi toplamaz ve web sitelerinin çocuklarla ilgili bilgiler toplamasının hedeflendiği bir faaliyette bulunmaz.

Bu Gizlilik Bildiriminin Uygulanması

Bu bildirimle veya kişisel bilgilerinizin işlenmesiyle ilgili sorularınız ile ilgili “müşteri ilişkileri formu”nu doldurup tarafımıza gönderdiğiniz takdirde sorununuzla hemen ilgilenip tatmin edici bir çözüme ulaşmak için gayret gösterilecektir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...